Pięć sposobów, aby lepiej leczyć od operacji

Według Teresy Scollard, MBA, RD, LD, Według Teresy Scollard, MBA, RD, LD,

wojewódzka kliniczna menedżerze zasilania, Providence usługi w zakresie żywienia.Listopad i grudzień-najbardziej popularne miesiące dla przeprowadzenia operacji, jak ubezpieczenie zdrowotne franczyzy będą spełnione. Ale przed pójściem pod nóż, uważnie spojrzeć na to, co na widelec i łyżkę. To, co jesz i ile jesz, może pomóc, jak twoje ciało leczy.

Kiedy jesz zdrową, zrównoważoną dietę z wysoką zawartością białka organizm buduje siłę do działania i do gojenia się ran, kości i zakażenia. Z drugiej strony, kiedy masz złe nawyki w odżywianiu, masz wysokie ryzyko rozwoju infekcji i innych powikłań, wzrostem czasu, który spędzasz w szpitalu i wysokości pomocy, czego potrzebujesz podczas odzyskiwania. Oto pięć wskazówek, które pomogą ci lepiej się zregenerować i czuć się lepiej po operacji.

1) więcej paliwa

Twój organizm potrzebuje dodatkowego paliwa, aby leczyć. Upewnij się, że jesz i pijesz wystarczająco dużo zdrowsze jedzenie i picie w ciągu kilku tygodni przed zabiegiem. Istnieją dwa-trzy prawidłowego odżywiania i jednego do trzech zdrowych przekąsek na co dzień.

2) są to produkty ze wszystkich grup żywności

Mięso i ziemniaki dieta może być toMięso i ziemniaki dieta może być to

że wyrosłeś, ale teraz nadszedł czas, poszerzyć swój wybór zasilania. Staraj się jeść produkty ze wszystkich grup żywności na co dzień: białek, produktów mlecznych, owoców, warzyw i zbóż.

3) jedz więcej białka

Białko jest szczególnie ważne, aby pomóc organizmowi odzyskać od zabiegu. Jedz białko w każdym posiłku, szczególnie na śniadanie i po terapii fizycznej. Dobre źródła białka zawierają ryby, kurczaka i inne mięsa lub zamienniki mięsa, mleko, ser, jogurt, fasola, orzechy i nasiona.

4) Jeśli nie czujesz głodu, staram się jeść w każdym razie

Ona może być wspólną, aby stracić apetyt, jak wiek. Ale w ciągu kilku tygodni przed i po zabiegu, twój organizm potrzebuje w żywieniu, aby leczyć. Jeśli nie możesz żołądka trzy duże posiłki dziennie jeść mniejsze posiłki i przekąski częściej – i zawierają białko.

5) kontrolować swoją wagę

Nawet jeśli masz nadwagę, utrata masy ciała w ciągu kilku tygodni przed i po zabiegu może spowolnić gojenie, osłabić swój układ odpornościowy i zwiększyć ryzyko niedożywienia. Dlatego dieta przed operacją zazwyczaj nie jest zalecane. Jeśli nie Masz wystarczającej ilości składników odżywczych przed zabiegiem, to sprawia, że trudniejsze dla twojego ciała, aby uzdrawiać. Ale porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat danej sytuacji ciężar.

Ludzie, którzy mają niedowagęLudzie, którzy mają niedowagę

mają więcej problemów państwach wychodzących po poważnych chorób i operacji. Jeśli twoja waga jest niska, dodając 250 do 400 dodatkowych kalorii i 20 do 30 gramów białka dziennie może zrobić różnicę w swoim odzyskiwania. Wybieraj pokarmy bogate w składniki odżywcze, takie jak ser, awokado, orzechy, masło orzechowe, jajka i jogurtu koktajle.

Jeśli jesteś w odpowiednim ciężarze, staraj się trzymać go tak samo przed jak i po operacji w zdrowej, zbilansowanej diety. Jeśli chcesz schudnąć przed lub po zabiegu, jedz więcej i zwiększyć swój białko, aż waga się ustabilizuje.

Ta informacja jest przeznaczona dla szkół celów – zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami dostawcy. Jeśli masz pytania, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Możesz znaleźć dostawcę Opatrzności w naszym katalogu centralnego. Chcesz uzyskać więcej informacji na temat przygotowania i po operacji? Odwiedź Providence.org/nutrition aby dowiedzieć się więcej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *